Hoşgeldiniz

TWITTER FACEBOOK

FACEBOOKTA BİZ

GESOTİM’de plaket töreni

Ana Sayfa » Diğer » GESOTİM’de plaket töreni

GESOTİM’de plaket töreni

Gölcük Arama Kurtarma Derneği GESOTİM, dün akşam dernek binasında, 1–25 Eylül tarihleri arasında verilen hızlandırılmış arama kurtarma ve medikal eğitimlerinin sertifika törenini gerçekleştirdi.

Törene; Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı Bilge Saral, Gölcük Arama Kurtarma Derneği GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Merkez Mahallesi Muhtarı Melahat Gökdeniz, Satır Başı Kitap Kulübü Lideri Dilek Özen ve kitap kulübü üyeleri ile sertifika alacak olan kursiyerler katılım gösterdi.

Sertifikalarınız hayırlı olsunGerçekleştirilen programda kısa bir konuşma yapan Gölcük Arama Kurtarma Derneği GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman, “Ülkemizde son dönemde birçok afeti gördük. Depremin yanı sıra orman yangınları, sel felaketleri ile karşı karşıya kaldık. Biliyoruz ki arama kurtarma eğitimi, medikal eğitimler hepimizin alması gereken konular arasında bulunuyor. Buraya gönüllülük esası ile gelerek kurslara katılan tüm arkadaşlarımıza, büyüklerimize teşekkür ediyorum. Olası bir afette bir canı kurtarabilmek oldukça önemli. Bizim de bu eğitimleri alarak bu konuda üzerimize düşeni bilmemiz ve yapmamız gerekir. Her birinize tekrar teşekkür ediyorum, sertifikalarınız hayırlı olsun” dedi.

31 bin 700 vatandaşımıza Eğitim verdik Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut “Özellikle 17 Ağustos Depremi, bizlere çok büyük acılar bıraktı. Temel afet eğitiminde amaç, insanların bilinçlendirilmesi, afet anında nasıl hareket edilmesinin öğretilmesidir. 2021 yılı, İçişleri Bakanlığı tarafından Afet Eğitim Yılı olarak ilan edildi. Bu eğitim yılı olarak bizler, kurumlarımıza bazı görevler verdik. Başta GESOTİM olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüz kanalıyla binlerce vatandaşımıza, çevrimiçi olmak üzere afet eğitimi verildi. Bu kapsamda 31 bin 700 vatandaşımıza bu eğitimi verdik. Çevrimiçi eğitimlerin yanında, pandemi koşullarının nispeten azalmasıyla beraber böyle bir eğitimin burada yapılması, bizler için önem arz ediyor. Bunu da burada gerçekleştirdiğiniz için, gönüllü katılımlarınız için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Sertifikalar ve Plaket verildiKonuşmaların ardından ilk olarak Dernek Başkanı Kocaman tarafından Kaymakam Karabulut’a bir teşekkür plaketi ve GESOTİM’in iki adet tişörtü takdim edildi. Sonrasında, gerçekleştirilen eğitim programını veren Ambulans Acil Bakım Teknikeri, Paramedik ve UMKE Eğitmeni İzlem İsmihan Yıldız’a, Kaymakam Karabulut tarafından bir teşekkür plaketi verildi. Programın devamında, 26 kursiyere eğitim sertifikaları verilirken Satır Başı Kitap Kulübü Lideri Dilek Özen, Kaymakam Karabulut ve GESOTİM’e bir kitap hediye etti. Sertifika töreni, GESOTİM binası önünde anı fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.